manu_wchod

środa, 24 lipca 2013

Lotnisko Żar EPZR

Chcę dziś pokazać wspaniałe miejsce dla ludzi kochających bycie w powietrzu. Uwielbiam lotnisko u podnórza Góry Żar, ponieważ zawsze jak tu trafiam odkrywam coś nowego i spotykam fajnych ludzi. Uwielbiam oglądać wzbijające się w górę samoloty, wyciagane szybowce oraz paralotniarzy. Dwa razy byliśmy również na Żarze na modelarskim pikniku, na którym wiele się dzieje i gorąco go polecam.


Jest to świetne miejsce na rodzinny wypad. Na szczyt góry można się dostać kolejką linowo-torową. Pamiętam do dziś jakie wrażenie zrobiła na mojej córce po raz pierwszy. Strach połączony z adrenaliną i błysk w oczach. Poza tym ja cieszyłam się, że jeszcze wtedy 2-latki nie muszę wnosić na górę na plecach :-) i nie to, że należę do leniwych, ale od małego trochę ważyła. 


Nie wiem czy wszyscy znają również historię z autem jadącym pod górę. To właśnie tu na Żarze jest takie miejsce, w którym ma się uczucie, że auto jedzie w niewłaściwym kierunku. Oczywiście wyprobowaliśmy ten mit, bo jak już tu dotrzeć to poznać ile się da.


Na samej górze znajduje się Elektrownia Szczytowo-Pompowa Porąbka-Żar. Jeśli umówimy się wcześniej telefonicznie (33) 48 68 200 to możemy ją zwiedzić. Ceny w tygodniu dla dziecka wynoszą 8 zł, dla dorosłego 12zł. W weekend odpowiednio 10zł i 16zł.

Można także umówić się na loty widokowe nad Żarem. Niestety nie podam ceny, ponieważ zmieniają się pomiedzy sezonami i jak wiele osób wie, nie jest to tania przyjemność. Mimo to miejsce urocze i warte zatrzymania się na kilka dni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz