manu_portugalia

piątek, 30 sierpnia 2013

Kopalnia Złota w Złotym Stoku

W planie naszej przygody nie mogło zabraknąć Kopalni Złota w Złotym Stoku. To był drugi dzień naszej wycieczki i mimo końcówki sezonu miałyśmy zrobioną rezerwację (i polecam ją robić, bo ludzi jest sporo). Ceny biletów prezentują się następująco: 17zł normalny, 14zł ulgowy, do 4 lat gratis. W okresie wakacyjnym czyli lipiec-sierpień dostępne są pakiety (tańsze) Kopalnia Złota + Średniowieczny Park Techniki, o którym będzie w kolejnym poście.
Zwiedzanie kopalni podzielone jest na kilka części: zwiedzanie Sztolni Gertruda oraz spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci z którego w tajemniczych okolicznościach wychodzimy nogami do przodu (nie zdradzę o co chodzi tym co nie byli), zwiedzanie Sztolni Czarnej z przepięknym wodospadem oraz przejazd pomarańczowym pociągiem. Dodatkowo można odwiedzić mennicę i wybić sobie pamiątkowa monetę (koszt 6zł) oraz odwiedzić Muzeum Minerałów (w cenie biletu). Dla osób powyżej 7 roku życia jest niezwykła atrakcja polegająca na przepłynięciu jednego z zalanych chodników łodzią -> po ciemku! stąd ograniczenie wiekowe.
Koniecznie muszę wspomnieć o fantastycznych przewodnikach, którzy pół żartem pół serio przenoszą nas w czasy "złotej przygody".

najprościej to zabrać złotego gnoma do domu ;-)


 Pomarańczowy pociąg

Kilka atrakcji i gadżetów dla dzieci przed kopalnią

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz