manu_portugalia

poniedziałek, 12 lutego 2018

Dolphin Reef czyli co robić w Eilacie (Izrael)

Dziś zabieramy Was do Zatoki Delfinów. Nie jest to delfinarium. Nie zobaczycie tu sztuczek. Może się zdarzyć, że nawet nie zobaczycie delfinów, bo nie będą miały na to ochoty.
Dlaczego?
Już tłumaczę. Dolphin Reef w Eilacie to jedyne na świecie miejsce, gdzie te ssaki odwiedzają ludzi. Nie są tu zamknięte, a więc wypływają na szerokie wody i wracają tylko wtedy, gdy mają na to ochotę.
Zapytacie, po co więc wracają?
Pewnie dlatego, że są dokarmiane. Znaczy to mniej więcej tyle, że raz dziennie dostaja po kilka ryb. Takie delikatne dokarmianie wyrobiło w nich nawyk powrotu. Jednak nie czują się w pełni najedzone, więc dalej wyruszają w morze by polować. Ich naturalne instynkty nie zostały wyłączone.


 
Zatoka sama w sobie przyciąga pięknem. Góry i morze. Podesty, które bujają się na falach. Można tu siedzieć godzinami. Jest też kawałek wydzielonej plaży. Można snurkować z delfinami. Cudowne miejsce.  

A ile to wszystko kosztuje?
Dzieci od 3 do 15 lat wchodzą za 48 NIS (to znaczy ok. 50zł)
Dorośli powyżej 15 lat za 69 NIS (to znaczy ok. 72zł).

Jeśli chcecie zanurkować lub posnurkować w zatoce, to ceny rosną. Nie będe przywoływać cennika, ale trzeba się przygotować na wydatek około 300zł+ na osobę.


 Jednak samo przebywanie tu powoduje atak miłości i niechęć wracania do domu. W takim miejscu czujesz obecność tych zwierząt, a jednocześnie cieszysz się, że są wolne. Nie ma takiego drugiego miejsca na świecie.
Delfinaria to sztuczne twory, wytresowane ssaki. Tu w zatoce, to one rządzą i czują się jak u siebie. Myślę, że się Wam tu spodoba. Wierze, że takie miejsca są dobre by pokazać naszym najmłodszym piękno tych zwierząt, a jednocześnie nie skazywać ich na codzienną męczarnię i smutny żywot.


A na koniec kilka danych o delfinach:
1. Delfin potrafi pływać z prędkością do 50 km/h;
2. Delfin żyje do 50 lat;
3. Delfin waży od 200 do 300 kg;
4. Delfin to drapieżca, a więc świetnie poluje;
5. Delfin to bardzo inteligentny ssak, ale nie da się jego inteligencji odnieść do ludzkiej. Pewne rzeczy robią inaczej od nas.
6. Delfin wyczuwa ludzkie emocje: złość, smutek i radość;
7. Delfiny uwielbiają poczucie niezależności, ale są pieszcochami. Przychodzą tylko do wybranych osób. Nie liczcie, że przyjeżdżając tutaj, będziecie głaskać i całować te ssaki.


 * post powstał przy współpracy z http://www.dolphinreef.co.il

7 komentarzy:

 1. Bardzo interesujący blog. Takie stronki są dla mnie dużą inspiracją.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładny ten delfin ;). Podobno bardzo towarzyskie zwierzaki :) Zatoka delfinów, fajne miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Delfiny to cudowne zwierzaki. Zatoka jest niezwykła, bo nie ma tu nic na siłę. Mnie urzekło takie podejście do tych niesamowitych ssaków.

   Usuń
 3. Te zdjęcia robią naprwdę duże wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń