Manu_Arktyka

środa, 24 sierpnia 2016

Jak zwiedzić ciekawe miejsca we Lwowie

Lwów oferuje bardzo wiele. Piękna Opera, cudowny rynek, pyszne jedzenie, uśmiechnięci ludzie. To miasto przyciąga i hipnotyzuje. Jadnak we Lwowie można odkryć coś więcej i zobaczyć znacznie ciekawsze zakątki. Nie są one oczywiste i dostępne tak po prostu, ale podczas zorganizowanych wycieczek.
Dwie najciekawsze to:
"Po dachach Lwowa"
"Podziemia Lwowa".
Obie można odbyć z biurem turystycznym, które ma siedzibę na samym rynku pod numerem 16 i nazywa się Kumpel Tour.
Muszę przyznać, że my bawiłyśmy się cudownie. Niestety udało się jedynie przejść podziemia, bo dachy nie miały w tym okresie wystarczającej liczby chętnych, ale klimat i nasz Przewodnik - rewelacja. Pozdrawiamy z tego miejsca naszego Pan Edwarda. Super człowiek z dużym poczuciem humoru.

A jak to było?
Podziemia kosztują ok.100 UHA/osoba, a dzieci mają zniżkę. W trakcie zwiedzania trzeba jeszcze zapłacić za dodatkowy bilet wstępu do kościelnych podziemi 15 UHA i dać datek na inny kościół ok 20 UHA.

ogromne podziemia pod Kościołem oo.Dominikanów


Miejsca, które udaje nam się odwiedzić są niezwykłe i nie oczywiste. Przyznam się, że nie miałabym pojęcia jak sama je odnaleźć, a kolejne dwa można zwiedzić dopiero jak zdobędzie się klucz na recepcji, więc trzeba wiedzieć gdzie iść i o co pytać. Stąd warto poświęcić 20 zł i zrobić to z przewodnikiem, który dodatkowo opowie nam dużo ciekawostek i to w języku polskim.

Cerkiew Przemienienia Pańskiego, przy ul. KrakowskiejCerkiew Przemienienia Pańskiego, przy ul. Krakowskiej - podziemia
Chodzenie pod lwowskimi ulicami ma swój urok. Historia tych miejsc nie jest może, aż tak bogata, ale przejść się tam, gdzie ludzie chodzili setki lat temu ma swój urok.

Kościół św. Piotra i Pawła - podziemia
Dodatkowo Lwów chce dalej modernizować podziemne trasy, a ja trzymam kciuki by to się udało, bo czeka to miasta bardzo długa walka o każdą hrywnę.
Podsumowując...
Podziemia, to nie ciąg korytarzy. Podziemia to wycieczka po ulicach wokół rynku wraz z wejściem do niektórych kościelnych piwnic i podziemnych korytarzy. Ta wycieczka to liźnięcie lwowskiej historii, poznanie ciekawych zakątków i przejść. Ta wycieczka to możliwość poznania ludzi i zrozumienia jak dziś żyją na Ukrainie i co ich boli. Nie wiem czy my trafiłyśmy na tak ciekawie i mądrze opowiadającego przewodnika czy to reguła w tym biurze turystycznym, ale było warto.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz