Manu_Arktyka

poniedziałek, 6 czerwca 2016

Łańcut - perełka podkarpacia

Podkarpacie to była dla nas wyprawa w nieznane. Dlaczego?
Ciężko się przyznać, ale ten region Polski znamy raczej z opowiadań niż z własnego doświadczenia. Odkrywanie zakątków województwa podkarpackiego było cudowną przygodą. Warto było się tu pofatygować i przeżyć tą niezapomnianą historię.


Łańcut, bo to o nim miało być, kryje wspaniałe miejsca: zamek, storczykarnię, wozownia, gloriettę oraz przepiękny kilku-hektarowy park.


Tym razem nie będzie o cenach biletów, ale zaznaczę, że tanie nie są, ale o tym że przed przyjazdem warto zajrzeć na stronę zamku, bo odbywa się tu wiele "eventów" i można pocałować klamkę.
My po części mieliśmy takiego pecha, bo samego zamku zwiedzić nam się nie udało z powodu koncertu,ale całą resztę obiektów obejrzeliśmy "od deski do deski".


Wybraliśmy opcję zwiedzania z przewodnikiem, a nasza Pani Wanda okazała się skarbnicą wiedzy i przede wszystkim bardzo sympatyczną osobą.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od opowieści o historii zamku. Podejrzeliśmy gloriettę, zapytaliśmy do palmiarni, a następnie wozowni.


Już na sam koniec sami podreptaliśmy do storczykarni... przyznaję, że ta część mnie mnie urzekła z powodu ceny do wielkości obiektu. Szkoda złotówek na 50 -cio metrowy korytarz z kilkoma co prawda pięknymi, ale nie wyróżniającymi się storczykami. Jedyne co się przydało, to mgiełka wodna, która odświeżała człowieka w taki upał.


Cały kompleks to cały dzień zwiedzania.
Jest gdzie odpocząć, usiąść i poobserwować ludzi. W miasteczku jest też kilka małych knajpek z dobrym jedzeniem czy lodziarni.
Łańcut to urokliwe miasteczko i cieszę się, że tu trafiliśmy.

2 komentarze:

  1. Często zapominamy w jak pięknym kraju żyjemy i wyjeżdżamy za atrakcjami do innych krajów. Nie mówię, że to źle, ale Nasza Polska często jest niedoceniana. Zdjęcia bardzo ładne, pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polska jest piękna. My dzielimy ją po równo z odkrywaniem zagranicznych zakątków. Myślę, że nie mamy co wstydzić jako Polacy. Mamy morze, góry, piękne zamki, budowle industrialne, muzea czy jeziora. Polska ma dużo do zaoferowania i warto z tego korzystać.

      Usuń