manu_wchod

poniedziałek, 28 marca 2016

Zoo w Ostrawie, czy warto się tam wybrać?

22 km za polską granicą znajduje się Zoo w Ostrawie. Najłatwiej dojechać tutaj korzystając z autostrady A1, która za Gorzyczkami zmienia nazwę na czeską 1-kę. Ten odcinek czeskiej autostrady możemy pokonać bez winiety, ponieważ jest bezpłatny. Zoo znajduje się przed wjazdem do miasta od strony polskiej, więc nie musimy przedzierać się przez centrum. 


Przy zoo znajdują się trzy płatne parkingi. Ich cena nie jest wysoka i wynosi 45 koron czeskich za cały dzień (ok. 7 PLN).
Bilety do zoo w sezonie letnim rozpoczynającym się od 1 kwietnia wynoszą odpowiednio 110 i 80 koron (ok. 17 PLN dorosły i 12,60 PLN dziecko od 3 do 15 lat). Dzieci mniejsze wchodzą bezpłatnie.
Tuż za bramą witają nas cudowne flamingi, od których ciężko się oderwać.


Na terenie zoo znajduje się dużo wybiegów oraz pawilonów umożliwiających podziwianie zwierząt o każdej porze roku. 

pierwszy raz w życiu spotkaliśmy pawia albinosa

Pawilony ukazują ekspozycje egzotyczne, np. mała Amazonia, Tanganika czy zwierzęta indyjskie. Na otwartych wybiegach odnajdziemy ptaki z różnych zakątków świata, jelenie, sarny, kozy, świnię domową czy oryksy. 

uwielbiamy prosiaczki, bo sami mamy jeden egzemplarz w domu

Dodatkowo w zoo znajdują się ciekawe ścieżki tematyczne takie jak: mokradła, ścieżka lasu, cienia lub wody.

ścieżka tematyczna - mokradła


kozy nas uwiodły ;-)

Zoo przystosowane jest do zwiedzania na wózkach inwalidzkich oraz z wózkami dla dzieci. Alejki są wyasfaltowane i bezpieczne. Miejsca ze stromym zjazdami są odpowiednio oznakowane.
Na terenie Zoo znajduje się wiele mini kawiarenek gdzie możemy zakupić napoje i przekąski, takie jak hot dog, hamburger, czy frytki. Hot-dog czy frytki to koszt 25 koron czyli ok. 4 PLN, a coca-cola 0,5l to 30 koron (4,75 PLN).
Na obejście zoo przyda nam się około 4-5h. Jeśli poddamy się i będziemy chcieli poruszać się w inny sposób niż tradycyjnie na nogach, możemy skorzystać z transportu zoo-pociągiem w cenie 30 koron/osoba (ok. 4,75 PLN).
Od kwietnia do sierpnia zoo otwarte jest w godzinach 9:00-19:00, więc mamy duży zakres godzin by spokojnie obejrzeć całą ekspozycję.ropucha pocałowana, a królewicza nie ma :-)
My bawiliśmy się świetnie, a zoo gorąco polecamy!

8 komentarzy:

 1. Flamingi są chyba punktem początkowym większości ogrodów zoologicznych ;) Fajne miejsce, jak widać, ciekawe także dla najmłodszych podróżników. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, te ptaki potrafią hipnotyzować. Miejsce fajne i dla dzieci i dla takich słoni jak ja ;-) a do tego mamy niespełna godzinkę jazdy.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Witam serdecznie nie wiem Pani czy dalej można tam dojechać bez winiety??

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam serdecznie nie wiem Pani czy dalej można tam dojechać bez winiety??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, do Ostravy nadal można dojechać bez winiety.

   Usuń
 4. Witam,

  Czy objeżdżając zoo pociągiem traci się jakieś atrakcje czy również można zobaczyć wszystkie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie korzystaliśmy z niej co prawda, ale w zoo jest dużo alejek, które przechodzi się zamykając furtki. Dodatkowo jest możliwość wchodzenia do wolier z ptakami. Tam na pewno kolejką się nie uda.

   Usuń
 5. Świetny post, super blog!
  Zazdroszczę tych wszystkich przygód :)
  Zapraszam również do mnie w odwiedziny, a tam post o muzeach w Polsce.

  OdpowiedzUsuń