manu_wchod

sobota, 20 grudnia 2014

Włochy moja miłość

Nie wiem co takiego jest w tym kraju, że albo się go kocha albo nienawidzi, ale tak czy inaczej ja należę do tej pierwszej grupy.
Dzięki pracy znów miałam okazję wyrwać się na kilka chwil do słonecznej Italii . Mimo miejsca pobytu - Savigliano (okolice Turynu, czyli północna część kraju) słoneczko faktycznie świeciło nam nad głowami, a temperatura oscylowała w granicach 8-10 stopni w najcieplejszym momencie dnia.
Niestety większość czasu spędzaliśmy na terenie firmy, ale wieczorami spacerowaliśmy po okolicy i kosztowaliśmy włoskie przysmaki czyli pizzę, pastę i dobre wino.
Samo Savigliano to mała miejscowość, ale bardzo piękna i ciekawa. Do tego świąteczne ozdoby tworzyły niezwykły klimat.


Przechadzaliśmy się chodniczkami pod milionem sklepień, przekraczaliśmy niezwykłe bramy, wąskie uliczki oraz kamienne strome podejścia i spadki.
Do tego uśmiech ludzi, język który tak bardzo mnie wyciągnął, że musiałam się go nauczyć i to fantastyczne optymistyczne podejście do codzienności.
Tych chwil długo nie zapomnę...

6 komentarzy:

 1. Nie ma nic lepszego niż wykorzystywać czas mimo , że się pracuje. Tak samo uczyniłem, kiedy byłem w Łodzi. Co do Włoch to jakoś mnie nie urzekły, ale nie jest tak, że ich nie lubię. Może jeszcze ich nie czuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chyba już nimi przesiąkłam, bo po ponad 8 lat współpracy z Italią przyzwyczaiłam się do ich wad i zaakceptowałam je, a teraz czerpię już jedynie to co najpiękniejsze :-)

   Usuń
 2. ohh brzmi jak wspaniałe połączenie = praca, podróże zwiedzanie, nawet jeśli nie jest tego zwiedzania za dużo. Zawsze chciałam zwiedzić Włochy, ale nigdy nic straconego :D

  Pozdrawiam serdecznie,

  D.

  http://krtek-on-vacation.blogspot.com
  http://themusicwonderland.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ooo tak praca + podróże + zwiedzanie to jest to!
   uwielbiam to połączenie, bo pozwala choć na chwilkę przenieść się w czasie :-)

   Usuń
 3. Zdjęcia naprawdę kapitalne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niedawno byłam we Włoszech i się zakochałam w tym kraju. Chętnie tam wrócę :)

  OdpowiedzUsuń