Manu_Arktyka

środa, 23 maja 2018

Gdzie zjeść w Helsinkach i nie zbankrutować?

Jak każdy niskobudżetowy podróżnik szukam miejsc, gdzie da się zjeśc coś tanio, najlepiej regionalnie i gdzie nie zbankrutuje.
Każde miasto oferuje takie miejsce, jednak nie zawsze łatwo je znaleźć.

Helsinki tanie nie są, a więc tym bardziej warto było się przygotować i przeszukać internet w celu odnalezienia miejsca, gdzie po całym dniu wędrówki nakarmimy nasze brzuszki.

RAX
Aleksanterinkatu 11, 00100 Helsinki

...bo nim mowa, znajduje się dość blisko wszystkich większych atrakcji Helsinek. Jakieś 15 minut piechotką od SkyWheel, a więc od koła widowokego w porcie oraz 7-8 minut od Placu Senackiego, nad którym wznosi się najbardziej znana w Helsinkach biała Katerda Luterańska.

Miejsce to oferuje obiady w wersji  "jesz ile chcesz". Płaci się na wejściu i siedzi dopóki nasze brzuszki się nie napełnią. Króluje tu pizza oraz sałatki. Za dodatkową opłatą są jeszcze lody. Kawa, herbata i zimne napoje dostępne bez ograniczeń.

Ceny w wersji podstawowej (czyli bez lodów):
Osoba dorosła: 11,95 Euro
Dziecko 7-11 lat: 7,95 Euro
Dziecko 2-6 lata: 3,95 Euro


5 komentarzy:

  1. Lubię takie miejsca, gdzie się płaci i je, i je do woli :) .

    OdpowiedzUsuń
  2. Kasia Augustyn08.06.2018, 10:58

    Ja polecam targowisko Kauppatori przy porcie. Latem można tam zjeść za podobne pieniądze przy ustawionych na dworze stolikach świeżo przygotowane jedzenie, np. smażony łosoś z warzywami i ziemniakami, klopsy z renifera z dodatkami oraz inne mięska.

    OdpowiedzUsuń