manu_portugalia

sobota, 6 stycznia 2018

Haus des Meeres nie tylko dla najmłodszych

Dom Morza przyciąga mnie za każdym razem, gdy moja noga staje na wiedeńskiej ziemi. Oczywiście i tym razem pojawiłam się w Haus des Meeres.

Ceny tej atrakcji: 17,60 euro dorosły i 8,00 euro dzieci
Drogo? Nie uważam tak, patrząc na ceny innych atrakcji w Wiedniu. Oczywiście ceny podane wyżej nie obejmują żadnej zniżki. Można kupić kartę Vienna City Card i cieszyć się upustami. Kiedy i czy warto niestety zależy od indywidualnego planu zwiedzania i wybranych atrakcji.

Wracamy do Domu Morza.
Przechodzimy przez bramki, płacimy za bilety, wieszamy kurteczki i ruszamy.
Po lewej stronie mijamy wodny tunel. Piękny! Cudowny! Czujesz się tu jakbyś wszedł do wnętrza akwarium.Warto dodać, że Haus des Meeres znajduje się w bardzo nietypowym budynku - jedynej dostępnej dla zwiedzających niemieckiej wieży przeciwlotniczej.
Na 11 piętrach znajdziecie nie tylko akwaria, ale także krokodyle, małpki, ptaki, węże czy jaszczurki. Zgłodniejecie - nie ma problemu, są tu dwie kafejki. Z obu roztacza się niesamowity widok na miasto.Akwaria są pięknie zadbane, czyste, a zwierzaki ruchliwe. Dzięki temu, że zajrzeliśmy w grudniu udało nam się zobaczyć jak węże zrzucają skórę (taki sezon). Podziwialiśmy małe koniki morskie, piękne kolorowe rybki, a małpki skakały nam nad głowami. Uwielbiam spędzać tu czas. Nigdy się nie nudzi.
Dom Morza otwarty jest 365 dni w roku, a więc nie ma złego momentu by odwiedzić Wiedeń i odwiedzić Haus des Meeres. Polecamy!

5 komentarzy: