manu_portugalia

wtorek, 4 lipca 2017

Ogród Botaniczny w Kopenhadze

Dziś miejsce, które nas urzekło w stolicy Danii i nie tylko dlatego, że jest bezpłatne, ale dlatego że jest tam bardzo cicho, spokojnie i cieplutko. Miałyśmy mniej szczęścia trafiając do Kopenhagi, ponieważ padało i szukałyśmy miejsca, gdzie mimo pogody można było ciekawie spędzić czas.

Ogród botaniczny znajduje się 2 km od dworca. Doszłyśmy tam na nogach i wcale nie było to trudne. Ogrody to kilka obiektów na zewnątrz i palmiarnia pod dachem.


Ze względu na deszcz pokierowałyśmy się do palmiarni. Budynek przepiękny.


Wewnątrz nie umiałyśmy oderwać wzroku od białych balustrad i schodów. Całość zamykało niezwykłe szklane, okrągłe sklepienie. Można poczuć się jak człowiek chodzący po koronach drzew. Bardzo nam się podobało to spacerowanie w chmurach w podkoszulkach, gdy na zewnątrz padał deszcz.


Zanim obeszłyśmy całą palmiarnie, obejrzałyśmy wszystkie kwiaty i drzewa okazało się, że na dworze już nie pada. Dzięki temu było okazja zobaczyć jeszcze przepiękne, kolorowe skalniki. Ogród botaniczny okazał się cudownym miejscem w Kopenhadze, gdzie mogłyśmy się na moment zatrzymać i odpocząć. Będąc w Kopenhadze musisz tu koniecznie zajrzeć!


2 komentarze: