manu_wchod

piątek, 7 kwietnia 2017

Targi podróżnicze GLOBalnie Katowice

Targi Turystyczne GLOBalnie
31 marca - 2 kwietnia
Międzynarodowe Centrum Kongresowe Katowice


Trzy dni świetnej zabawy, dobre prezencje, wielu wystawców i tłumy gości. Tak w skrócie można podsumować tegoroczne targi GLOBalnie.
Zacznijmy od początku.

Targi odbywały się w MCK Katowice.


Na targach można było spotkać się z wystawcami z wielu pięknych regionów Polski, a także zagranicy: Słowacy, Czesi, Węgrzy czy Gruzini byli gośćmi tegorocznej edycji.
Trzy dni dające możliwość poznania nowych miejsc do zwiedzenia, spania czy skosztowania pysznego regionalnego jedzenia. Czas na próbowanie smaków, rozmowy oraz zabranie ze sobą niezbędnych map i przewodników, które pozwolą nam zaplanować weekend czy urlop. 
Tak! Targi GLOBalnie to świetnie zorganizowane przedsięwzięcie, na którym niczego podróżniczego nie mogło zabraknąć.

Na scenie w sobotę pojawiły się również niebywałe osobowości podróży. Można było posłuchać kajakowych opowieści Aleksandra Doby lub tanio wyskoczyć na weekendowy city break z Jakubem Poradą.Pomiędzy opowieściami o podróżach na scenie można było zobaczyć zespoły taneczne i wokalne.Na wielu stoiskach przygotowano warsztaty dla dużych i małych. Robiono piękne mydełka wprost z Muzeum Mydła i Historii Brudu z Bydgoszczy, malowano ceramiczną sowę z Piotrowa Trybunalskiego, łowiono niespodzianki urządzeniem z parku Leonardia z Darłowa, głaskano puchacza czy jastrzębiaka z Lądka Zdroju oraz grano w piłkę ręczną lub korzystano ze ścianki wspinaczkowej wprost z Wrocławia. Zabawom nie było końca.

Dzieci i dorośli mieli na targach dużo zabawy. 
GLOBalnie 2017 przygotowano na wysokim poziomie, a duża frekwencja odwiedzających tylko potwierdza to dobre przygotowanie. 
Targi turystyczne to najlepsze miejsce na zasięgnięcie rady czy opinii i wybranie kierunku na kolejne wypady. Nieczęsto w jednym miejscu mamy taką wspaniałą możliwość by zdobyć wszystkie niezbędne informacje i materiały o interesującym nas kierunku podróży. Do tego warto dorzucić możliwość zobaczenia czegoś, co jest całkiem blisko, nawet za rogiem, a o czym nie mielibyśmy pojęcia. To czas i miejsce na poznanie okolicy, Polski czy sąsiadów. 

Gorąco polecamy BLOBalnie, bo my same jesteśmy tego przykładem, że da się, ale trzeba chcieć i wiedzieć jak. By wiedzieć jak trzeba się przygotować, a by się przygotować warto mieć mapę czy przewodnik. By go mieć, warto być z nami na targach!

*post powstał przy współpracy z organizatorami targów BLOBalnie

6 komentarzy:

 1. Impreza widać,że została zorganizowana na najwyższym poziomie. Najbardziej jednak to Ci zdjęcia z Jakubem zazdroszczę ;) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tagi były super! Muszę przyznać, że prelekcja była równie dobra co zdjęcie :-P

   Usuń
  2. Nie wątpię :P .

   Usuń
 2. Też byłem :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja chyba odwiedzę w przyszłym roku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Impreza jest bez dwóch zdań niesamowita :)

  OdpowiedzUsuń