rekord_manu

wtorek, 22 października 2013

Ciekawe miejsca na trasie "Family Nordic Trip 2014"

Miasto Goteborg i tu oczywiście Universeum oraz spacer wybrzeżem (lub nawet nocleg z niezapomnianymi widokami). Chcielibyśmy zobaczyć rekiny, płaszczki i kawałek tropikalnego lasu. Bilecik na rodzinę ok. 270 zł, więc mało nie jest, ale przyciskamy pasa i wierzymy, że się uda.

Następnie Oslo. Oczywiście koniecznie spacer ulicami miasta od samego portu, poprzez główną ulicę, aż do Pałacu Królewskiego (super jakby się udało zdążyć na oficjalną zmianę warty).

Kierunek Trondheim. Oglądanie okolicy i zmieniającej się norweskiej zabudowy.

Przepiękne krajobrazy w drodze do Lofoten. Tam góry kłaniają się morzu. Oczywiście zamierzamy obejrzeć Narodowy Szlak Turystyczny na Lofotach. Może uda się spotkać orkę, wieloryba, maskonura lub orła bielika. Byłoby wspaniale.

Oczywiście marzy nam się zajrzeć do Wioski Świętego Mikołaja w Rovaniemi, Finlandia (santaclausvillage.info). Obiecaliśmy tą wizytę naszej Asi. Może śniegu nie będzie, ale stanąć na kole podbiegunowym i uściskać Świętego Mikołaja będzie miło. Poczujemy się wszyscy jak dzieci. Obowiązkowo zdjęcie z Mikołajem i 25 Euro nie nasze ;-)

Objeżdżając Finlandię marzy nam się dłuższa chwila w krainie tamtejszych jezior. Teren ten często nazywany jest mokradłami, ale jakby go nie nazwał widoki są piękne.


2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Marzenie trzeba spełniać! My też długo się zastanawialiśmy, ale czas się sprężyć i po prostu pojechać!

      Usuń