rekord_manu

niedziela, 22 września 2013

Targi Książki w Katowickim Spodku

W dniach 20-22 września 2013 w Katowickim Spodku odbyły się Targi Książki. Niech nikt nie myśli, że to impreza tylko dla dorosłych. Znalazło się bardzo wiele ciekawych punktów dla dzieci. Można było poczytać książki, pobawić się w grę słów i porysować z Miejską Biblioteką Publiczną w Katowicach. Można było rozpocząć swą przygodę z językiem angielskim, kolorując obrazki, śpiewając i bawiąc się w gry razem ze szkołą Pro School z Katowic. Można było zakupić niezwykłe zabawki: zwierzątka do kolorowania, piaskowe obrazki, kolorowe futerkowe druciki do skręcania zabawek i wiele wiele innych. Można było pograć w gigantyczne szachy lub dla bardziej zaawansowanych na planszach normalnej wielkości.
Jeśli chodzi o książki, to było ich dużo, dla dzieci i dorosłych, nowych i używanych za małe pieniądze. Wielu wystawców z okazji weekendowych targów obniżyło ceny swoich wydań, czasem nawet o 50%.
Przed Spodkiem czekały dla dzieci wozy strażackie z różnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Można było zasiąść za kierownicą w wydaniu samochodu lub łodzi w czerwonych barwach.
My wróciliśmy z pełnym plecakiem książek i zabawek i uważamy targi za udane. Spotkane wspaniałe osoby podpowiedziały nam jak aktywnie spędzić czas, czyli nowe pomysły i nowe wyzwania, o których usłyszycie!

Zapraszamy do galerii!

Targi przyciągnęły wielu małych i dużych wielbicieli książekNa płycie Spodka można było znaleźć coś dla siebie 
Było stoisko dla dzieci, gdzie bawiliśmy się w grę magnetyczną, pędząc rowerkiem można było zapalić żarówkę, dzieci budowały tamę lub sprawdzały czy łatwo czy trudno rozpoznać rzecz po dotyku. 
 Co to jest magnes? dziś można było się przekonać 
 
Można było złowić swoje imię 
 
 Poczytać wspólnie z Miejską Biblioteką w Katowicach książki  
 
 Pobawić się językiem angielskim kolorując obrazki ze szkołą Pro School z Katowic... 
...lub grając w grę ze słówkami. 
 
 Zagrać w gigantyczne szachy... 
...lub w ich standardową wersję. 
 
 Kolorować piaskiem... 
i oczywiście zakupić takie kolorowanki w bardzo przyjemnych cenach.
 A przed Spodkiem czekały na nas wozy...  
 
 i łódź ratunkowa Ochotniczej Straży Pożarnej...
z różnych zakątków województwa.

Zabawa była świetna i cztery godziny spędzone między książkami i nie tylko minęły błyskawicznie. Kto kocha książki i z lenistwa do nas nie dotarł, niech żałuje!

3 komentarze:

 1. Pani Katarzyno, dziękujemy za wzmiankę o naszej szkole. Cały zespół PRO SCHOOL zaprasza Panią, a przede wszystkim Pani córeczkę na nasze Dni Otwarte dla dzieci - piątek 27 września.

  Pozdrawiam, A.Korzekwa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękujemy i my w zamian zapraszamy na nasze "Aktywne dziecko", gdzie w zakładce Konkursy http://aktywnedziecko.blogspot.com/ czeka świetna zabawa i fajne upominki.

   Usuń
  2. No i nasza Rybka się pochorowała, więc najbliższe dni spędzimy w domu...

   Usuń