rekord_manu

sobota, 15 czerwca 2013

Kilka wspomnień z wycieczek po Polsce

Nie chciałabym Was zanudzić, ale raczej pokazać jak fajnie dzieci chłoną to co je otacza, jak w prosty sposób można razem spędzać czas i jak wiele dzieci zapamiętują z tych podróży małych i dużych. Czasem odjeżdżamy zaledwie 15 km od domu, by być razem i nie siedzieć przed telewizorem. Czasem wychodzimy do parku tuż za rogiem. Czasem wyjeżdżamy setki kilometrów by coś zobczyć. Najważniejsze to być razem i pokazywać świat. Każda mina... uśmiechnięta, kwaśna, wystraszona czy skrzywiona to nowe doznania dla naszych pociech, które kształtują tą małą osóbkę.

Jesteśmy całą rodzinką na Nocy Muzeów w Miejskim Muzeum w Dąbrowie Górniczej, gdzie podziwiamy czołgi. Muszę w tym miejscu polecić wspaniały dział Muzeum poświęcony podróżą z mnóstwem pieknych zdjęć i eksponatów - wspaniałe i godne obejrzenia.


Kopalnia Ćwiczebna "Sztygarka" w Dąbrowie Gorniczej. Ciekawe miejsce choć nie związane bezpośrednio z wydobyciem węgla kamiennego, a służące w swoich wielkich czasach do nauki zawodu górnika.


Gliwice, Palmiarnia. Tata pokazuje pełzająca żmiję. Poza egzotycznymi zwierzętami, można tu spotkać wspaniałe drzewa palmowe, cytusowe itp. Polecamy widok z balkonów!


Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach podczas spływu łodziami w podziemnym korytarzu. Wspaniałe przeżycie nawet dla dorosłych. Fantastyczne kolory otaczających skał, bardzo dobrze przygotowana wystawa multimedialna przed wejściem do kopalni, która ukazuje jak wydobywano ten kruszec, jak wyglądały podziemne korytarze, jakich używano maszyn.


Blisko i daleko, wypad do Jaworzna na Dolomity. Są tu szlaki rowerowe i spacerowe oraz bardzo znana w okolicy baza nurkowa "Koparki", gdzie fani tego sportu moga pooglądac zatopione maszyny - koparki niegdyś służące do wydobycia dolomitu. Obecny tu las jest pełen zwierząt. Można spotkać sarny, żmije (uwaga na wysoką trawę), posłuchać śpiewu ptaków. Świetne miejsce.


To już nasze rodzime góry Tatry. To nasz gwiazdka w drodze na Czarny Staw z widokiem na Morskie Oko w majowy weekend. Pogoda nie pozwoliła dotrzeć nam wszystkim do celu, ale i tak dobrze się bawiliśmy. Nasze góry są przepiękne i na pewno tu wrócimy.


Pierwsze promienie tegorocznego słońca na Pogorii III w Dąbrowie Górniczej. To dla nas jeden z najbliższych zbiorników wodnych, gdzie zaglądamy od czasu do czasu, by oderwać się od codzienności. Oczywiście były równiez lody i wycieczka na molo.


A ku ku! Kto tam jest!
Asia na Środulskiej Górce w Sosnowcu podziwia drzewo i chmury. Jak widac niewiele trzeba, by się świetnie bawić.

Polecam raz jeszcze wspólne spacery i nawet skromne podróże! Ruszcie się, wyszło słonko ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz